Zebranie członków Stowarzyszenia – 21.05.2026

W dniu 21.05.2026 obyło się kolejne zebranie naszych członków. Po omówieniu bieżących spraw, związanych z działalnością Stowarzyszenia, nadszedł czas dla naszego gościa specjalnego, którym był Grzegorz Kierot – Cechmistrz Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Katowicach. Jako wyraz szacunku dla słuchaczy, wystąpił w stroju Starszyzny Cechowej z insygniami. Przedstawił on szczegóły działalności Cechu, mówił o potrzebie fachowców, o stworzeniu Szkoły Branżowej i jej funkcjonowaniu. Odpowiadał również na nasze pytania. Spotkanie było bardzo interesujące.

Serdecznie dziękujemy Panu Grzegorzowi oraz naszym członkom za obecność i merytoryczną dyskusję.

Zebranie członków Stowarzyszenia - 2026-05-21

Zdjęcie 1 z 7

 

Uroczystości pod pomnikiem na Skwerze W. Fojkisa – 07.05.2026

W dniu 07.05.2026 r., na zaproszenie Koła Związku Górnośląskiego Katowice Wełnowiec-Józefowiec oraz Szkoły Podstawowej Nr 17 im. Tadeusza Kościuszki w Katowicach, delegacja Stowarzyszenia „REVITA” miała zaszczyt brać udział w uroczystości upamiętniającej poległych mieszkańców Katowic, w szczególności mieszkańców dzielnicy Wełnowiec-Józefowiec, którzy zginęli w wyniku działań wojennych podczas I i II Wojny Światowej oraz w Powstaniach Śląskich. Uroczystość rozpoczęła się w SP17. Po akademii zaproszeni goście oraz delegacje udali się na Skwer Walentego Fojkisa, gdzie po wspólnej modlitwie oddano cześć i złożono kwiaty pod pomnikiem.

Dziękujemy Organizatorom za zaproszenie oraz wszystkim przybyłym za godne upamiętnienie poległych.

Uroczystości pod pomnikiem - 2026-05-07

Zdjęcie 1 z 8

Wycieczka do Koszęcina – 06.05.2026

W dniu 06.05.2026, w ramach tzw. „majówki”, odbyła się wycieczka edukacyjna dla naszych członków z przewodnikiem i warsztatami artystycznymi. Tym razem udaliśmy się do Koszęcina, do siedziby Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Podzielono nas na dwie grupy. Jedna grupa uczestniczyła w prezentacji kostiumów scenicznych i ludowych wraz z projekcją fragmentu filmu archiwalnego z koncertu „Śląsk”. W tym czasie druga grupa uczestniczyła w warsztatach rękodzielniczych, tworząc oryginalne torby z własnoręcznie wykonanym nadrukiem.

Następnie, wraz z przewodnikiem, udaliśmy się do Zespołu Pałacowego, zapoznając się z historią Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. S. Hadyny. Zwiedziliśmy zabytkowe wnętrza, w których prezentowane są pamiątki, nagrody, plakaty oraz archiwalne zdjęcia. Udaliśmy się również do kaplicy i weszliśmy na wieżę pałacową z tarasem widokowym.

Na drugą część dnia zaplanowaliśmy aktywność rekreacyjną. Udaliśmy się do „Oberży pod orzechem” w Rusinowicach, na pyszny śląski obiad. Zasmakowaliśmy również dobrych ciast przy kawie i herbacie. Zorganizowaliśmy również bezpłatną loterię fantową z trzema nagrodami dla szczęśliwców. Pobyt zakończyliśmy przy grillowanych kiełbaskach.

Warunki pogodowe oraz humor uczestników dopisały!

Wycieczka do Koszęcina - 2026-05-06

Zdjęcie 1 z 19

Facebook User Timeline

Close