Uroczystości pod pomnikiem na Skwerze W. Fojkisa – 07.05.2026

W dniu 07.05.2026 r., na zaproszenie Koła Związku Górnośląskiego Katowice Wełnowiec-Józefowiec oraz Szkoły Podstawowej Nr 17 im. Tadeusza Kościuszki w Katowicach, delegacja Stowarzyszenia „REVITA” miała zaszczyt brać udział w uroczystości upamiętniającej poległych mieszkańców Katowic, w szczególności mieszkańców dzielnicy Wełnowiec-Józefowiec, którzy zginęli w wyniku działań wojennych podczas I i II Wojny Światowej oraz w Powstaniach Śląskich. Uroczystość rozpoczęła się w SP17. Po akademii zaproszeni goście oraz delegacje udali się na Skwer Walentego Fojkisa, gdzie po wspólnej modlitwie oddano cześć i złożono kwiaty pod pomnikiem.

Dziękujemy Organizatorom za zaproszenie oraz wszystkim przybyłym za godne upamiętnienie poległych.

Uroczystości pod pomnikiem - 2026-05-07

Zdjęcie 1 z 8

Wręczenie Nagrody im. Józefa Kocurka – 15.04.2026

W dniu 15.04.2026 r., w siedzibie Miejskiego Domu Kultury na Os. Witosa, na zaproszenie Prezydenta Miasta Katowice, Pana Marcina Krupa, Prezes naszego Stowarzyszenia miał zaszczyt uczestniczyć w corocznym spotkaniu z organizacjami pozarządowymi. Podczas spotkania zostały wręczone nagrody:

  • Nagroda im. Józefa Kocurka – Tadeusz Oczko, Przewodniczący Rady Seniorów Miasta Katowice, mieszkaniec Wełnowca-Józefowca, za działalność społeczną,
  • Nagroda Prezydenta Miasta Katowice – Iwona Sosnowska-Wieczorek, Dyrektor Centrum, Prezes Fundacji In Corpore, za działalność charytatywną,
  • Nagroda dla organizacji pozarządowej 2025 „Katowicki Laur Społeczny” – Archidiecezjalny Dom Hospicyjny Św. Jana Pawła II w Katowicach

Miło nam jest poinformować, że w kategorii 'działalność społeczna’ w gronie zasłużonych społeczników znalazły się dwie osoby nominowane przez nasze Stowarzyszenie: Karol Rusecki oraz Edward Grządziel.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

Nagroda im. Józefa Kocurka - 2026-04-15

Zdjęcie 1 z 11

Spotkanie świąteczne – 18.12.2025

Dziś, w restauracji Olimp, odbyło się spotkanie świąteczne członków naszego Stowarzyszenia, podczas którego podzieliliśmy się opłatkiem, odmówiliśmy modlitwę po śląsku oraz zaśpiewaliśmy wspólnie kolędy i pieśni adwentowe. Ponadto życzenia świąteczne i noworoczne przekazali na ręce naszego Prezesa:

Spotkanie świąteczne - 2025-12-18

Zdjęcie 1 z 10

Jubileusz 55-lecia Miejskiego Domu Kultury Koszutka – 15.12.2025

W dniu 15.12.2025 r. Prezes Stowarzyszenia Revita Jarosław Caputa miał zaszczyt uczestniczyć w uroczystym spotkaniu z okazji jubileuszu 55-lecia istnienia Miejskiego Domu Kultury Koszutka. W uroczystości wzięło udział wielu znamienitych gości, między innymi:

  • Wiceprezydent Miasta Katowice Maciej Stachura,
  • Wiceprzewodniczący Gornoslasko-Zaglebiowskiej Metropolii Maciej Biskupski
  • były Prezydent Miasta Katowice Piotr Uszok.

Po podsumowaniu działalności MDK i przemówieniach na scenie wystąpili Krzysztof Kiljański wraz z Big Silesian Band.

Serdecznie dziękujemy za możliwość uczestnictwa w tym wspaniałym wydarzeniu Pani Dyrektor Lidii Gałęziowskiej oraz wszystkim pracownikom Domu Kultury, jednocześnie gratulując tylu wspaniałych lat działalności!

Jubileusz 55-lecia Miejskiego Domu Kultury Koszutka - 15.12.2025

Zdjęcie 1 z 6

Ślubowanie klas pierwszych XIV LO – 19.11.2025

Biesiada Śląska – 14.11.2025

Dziś, w MDK Koszutka Filia Dąb, odbyła się kolejna impreza z cyklu „Spotkania i zabawy dla Seniorów z Wełnowca-Józefowca” pod nazwą „Biesiada Śląska”. Wydarzenie odbyło się w ramach Inicjatywy Lokalnej zainicjowanej przez Stowarzyszenie Revita, a sfinansowanej ze środków budżetu Miasta Katowice. W spotkaniu, na które wstęp był bezpłatny, uczestniczyło ponad 70 osób. Zabawę, z poczęstunkiem, umilał zespół Eminence. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku ponownie uda się nam pozyskać środki na realizację kolejnych spotkań dla seniorów z naszej dzielnicy.

Serdecznie dziękujemy zespołowi Eminence oraz wszystkim uczestnikom za świetną zabawę!

Biesiada Śląska - 2025-11-14

Zdjęcie 1 z 11

Spektakl „Godajom mi Helmut” – 05.11.2025

Dziś, w Miejskim Domu Kultury Koszutka Filia Dąb, odbył się spektakl „Godajom mi Helmut”, którego twórcą i reżyserem jest nasz przyjaciel Alojzy Lysko – ceniony twórca i działacz górnośląski (autor epopei „Duchy wojny” oraz monodramu „Mianujom mie Hanka”).

Odtwórcą tytułowej roli jest Sławomir Rosowski, a na scenie towarzyszy mu Franciszek Moskwa, twórca i zarazem wykonawca oprawy muzycznej (na akordeonie). Monodram przedstawia perspektywę mężczyzny – sieroty wojennej, której losy odzwierciedlają doświadczenia wielu rodzin na Górnym Śląsku. Mówi po śląsku o dorastaniu w trudnych czasach, tęsknocie za ojcem, relacjach z rodziną i pierwszej miłości, a także o niezwykłym finale tej historii.

Spektakl został sfinansowany przez miasto Katowice, w ramach projektu Inicjatywy Lokalnej, przygotowanego przez nasze stowarzyszenie.
Dzięki temu mieszkańcy naszej dzielnicy mogli obejrzeć przedstawienie za darmo.

Spektakl "Godajom mi Helmut" - 2025-11-05

Zdjęcie 1 z 5

Uroczystości pod pomnikiem na Skwerze W. Fojkisa – 30.10.2025

W dniu 30.10.2025, na zaproszenie Szkoły Podstawowej Nr 17 im. Tadeusza Kościuszki w Katowicach oraz Związku Górnośląskiego koło Wełnowiec-Józefowiec, delegacja Stowarzyszenia „REVITA” miała zaszczyt brać udział w uroczystościach pod pomnikiem na Skwerze Walentego Fojkisa. Nasi reprezentanci złożyli kwiaty oraz zapalili znicze, upamiętniając w ten sposób poległych mieszkańców Katowic, w szczególności mieszkańców dzielnicy Wełnowiec-Józefowiec, którzy zginęli w wyniku działań wojennych podczas I i II Wojny Światowej oraz w Powstaniach Śląskich. Dziękujemy Organizatorom za zaproszenie oraz wszystkim przybyłym za godne upamiętnienie poległych.

Nasza delegacja zapaliła również znicze na mogiłach osób, które przysłużyły się naszej dzielnicy.

Skwer Fojkisa oraz cmentarz - 2025-10-30

Zdjęcie 1 z 6

Zaproszenie na Biesiadę Śląską w dniu 14.11.2025

Serdecznie zapraszamy na „Biesiadę Śląską – Zabawę Taneczną Dla Seniorów”, która odbędzie się w ramach Inicjatywy Lokalnej w MDK Koszutka Filia Dąb w dniu 14.11.2025 o godzinie 16:30.

Wstęp jest bezpłatny, a ilość miejsc ograniczona. Rezerwacji można dokonać w sekretariacie Filii Dąb lub pod numerem telefonu 608 549 089.

Memoriał im. J.Czai i J.Adamaszka – 11.10.2025

Dzisiaj, na zaproszenie ZUKS GKS Katowice, przedstawiciele Stowarzyszenia Revita: Karol Rusecki oraz Jarosław Caputa mieli zaszczyt uczestniczyć w osiemnastym Memoriale im. Jana Czai i Jana Adamaszka w zapasach w stylu klasycznym. Impreza po raz pierwszy odbyła się w budynku Areny Katowice.

Serdecznie dziękujemy organizatorom, działaczom i zawodnikom sportowym za możliwość uczestnictwa w tej wspaniałej imprezie.

Memoriał im. J.Czai i J.Adamaszka - 2025-10-11

Zdjęcie 1 z 15

Facebook User Timeline

Close