Uroczystości pod pomnikiem na Skwerze W. Fojkisa – 28.10.2022

Jak co roku, w przed Dniem Wszystkich Świętych, na zaproszenie Rady Dzielnicy Nr 11 Wełnowiec-Józefowiec, Szkoły Podstawowej Nr 17 im. Tadeusza Kościuszki w Katowicach oraz Związku Górnośląskiego koło Wełnowiec-Józefowiec, delegacja Stowarzyszenia „REVITA” miała zaszczyt brać udział w uroczystościach pod pomnikiem na Skwerze Walentego Fojkisa. Nasi reprezentanci złożyli kwiaty oraz zapalili znicze, upamiętniając w ten sposób poległych mieszkańców Katowic, w szczególności mieszkańców dzielnicy Wełnowiec-Józefowiec, którzy zginęli w wyniku działań wojennych podczas I i II Wojny Światowej oraz w Powstaniach Śląskich.

W uroczystościach udział wzięli:

• Przewodniczący Rady Miasta Katowice – Maciej Biskupski,
• Radna Rady Miasta Katowice – Barbara Wnęk-Gabor,
• Proboszcz Parafii pw. MB Wspomożenia Wiernych – ks. Dariusz Niesiobęcki,
• Przewodniczący Rady Dzielnicy Nr 11 Wełnowiec-Józefowiec – Łukasz Hankus wraz z delegacją,
• Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 17 – Aleksandra Musioł wraz z Pocztem Sztandarowym,
• Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 19 – Anna Wątroba wraz z Pocztem Sztandarowym,
• Prezes Koła Związku Górnośląskiego Wełnowiec-Józefowiec – Mariola Para-Hewig wraz z delegacją,
• Kierownik Domu Kultury Koszutka Filia Dąb – Lidia Korzeniowska-Drapacz,
• Poczet Sztandarowy I Szczepu Harcerskiego ZHP im. Obrońców Katowic,
• mieszkańcy dzielnicy Wełnowiec-Józefowiec.

Dziękujemy Organizatorom za zaproszenie oraz wszystkim przybyłym za godne upamiętnienie poległych.

Uroczystości pod pomnikiem - 2022-10-28