Spotkanie pokoleń 2020

W związku z panującą pandemią tradycyjne „Spotkanie pokoleń” w dniu 8 maja nie odbyło się w dotychczasowej formie. Współorganizatorem tych imprez środowiskowych był Związek Górnośląski. Na uroczystościach pojawiali się znakomici goście: przedstawiciele władz miasta, pobliskich parafii, szkół, instytucji, harcerze i mieszkańcy dzielnic Wełnowiec – Józefowiec. Spotkania rozpoczynały się w w Szkole Podstawowej Nr 17 od uroczystego apelu, a kończyły przejściem na skwer Walentego Fojkisa, gdzie delegacje składały kwiaty pod pomnikiem. My również, jako Stowarzyszenie rokrocznie braliśmy w tych imprezach czynny udział.

Dlatego też Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 17 zaprasza uczniów i rodziców na platformę zdalnego nauczania „moodle”.
W zakładce „biblioteka” znajdują się wiadomości o powstaniach śląskich, II wojnie światowej oraz przepiękne teksty wierszy wojennych i pieśni żołnierskich.

Zachęcamy również do śledzenia aktualności na stronie SP17: http://www.sp17.katowice.pl/