Wycieczka do Koszęcina – 06.05.2026

W dniu 06.05.2026, w ramach tzw. „majówki”, odbyła się wycieczka edukacyjna dla naszych członków z przewodnikiem i warsztatami artystycznymi. Tym razem udaliśmy się do Koszęcina, do siedziby Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Podzielono nas na dwie grupy. Jedna grupa uczestniczyła w prezentacji kostiumów scenicznych i ludowych wraz z projekcją fragmentu filmu archiwalnego z koncertu „Śląsk”. W tym czasie druga grupa uczestniczyła w warsztatach rękodzielniczych, tworząc oryginalne torby z własnoręcznie wykonanym nadrukiem.

Następnie, wraz z przewodnikiem, udaliśmy się do Zespołu Pałacowego, zapoznając się z historią Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. S. Hadyny. Zwiedziliśmy zabytkowe wnętrza, w których prezentowane są pamiątki, nagrody, plakaty oraz archiwalne zdjęcia. Udaliśmy się również do kaplicy i weszliśmy na wieżę pałacową z tarasem widokowym.

Na drugą część dnia zaplanowaliśmy aktywność rekreacyjną. Udaliśmy się do „Oberży pod orzechem” w Rusinowicach, na pyszny śląski obiad. Zasmakowaliśmy również dobrych ciast przy kawie i herbacie. Zorganizowaliśmy również bezpłatną loterię fantową z trzema nagrodami dla szczęśliwców. Pobyt zakończyliśmy przy grillowanych kiełbaskach.

Warunki pogodowe oraz humor uczestników dopisały!

Wycieczka do Koszęcina - 2026-05-06

Zdjęcie 1 z 19

Wycieczka do Jury Krakowsko-Częstochowskiej – 10.05.2025

W dniu 10.05.2025 r. udaliśmy się wraz z rodzinami i przyjaciółmi na wycieczkę do Jury Krawkowsko-Częstochowskiej w ramach obchodów tegorocznej majówki.

Pierwsza część wyjazdu odbyła się w gospodarstwie agroturystycznym „Pod Skałką” w Przybynowie, gdzie mieliśmy okazję zwiedzić z przewodnikiem Zwierzyniec Pod Skałką i Skansen Wsi Jurajskiej. Ponadto wzięliśmy udział w edukacyjnych Warsztatach Wartych Świeczki oraz 45-minutowej wycieczce po okolicy kolejką turystyczną „Jurajski Ekspres”. Pobyt w gospodarstwie zakończyliśmy gorącym posiłkiem.

Następnie udaliśmy się do Tawerny Marina w Poraju, gdzie miło spędziliśmy czas wolny na spacerach i integracji. Po wspólnym grillowaniu udaliśmy się w drogę powrotną…

Dziękujemy osobom zaangażowanym w organizację wyjazdu oraz wszystkim uczestnikom za miło spędzony czas! Zapraszamy na kolejne wyjazdy, których nie możemy się już doczekać!

Wycieczka do Jury Krakowsko-Częstochowskiej - 2025-05-10

Zdjęcie 1 z 38

Facebook User Timeline

Close