Dni Wełnowca-Józefowca 2017 – „Słoneczni”

Dziś przedstawiamy kolejny zespół, który wystąpi podczas Dni Wełnowca-Józefowca 2017:

ZESPÓŁ SŁONECZNI

03.06.2017 godz. 17.30

Zespół powstał we wrześniu 1963 r. w Szkole Podstawowej nr 25 w Katowicach, w dzielnicy Załęska Hałda jako klasyczny chór szkolny.

Po trzech latach cały zespół wstąpił do Związku Harcerstwa Polskiego, utworzył 24 Drużynę Harcerską w Hufcu Katowice – Ligota i odtąd już występował na scenach i estradach jako Harcerski Chór im. M. Karłowicza. Od tej pory zespół reprezentuje miasto Katowice i Śląsk na bardzo licznych imprezach na terenie całego kraju.

W roku 1972, zespół przeniósł swą siedzibę do katowickiego Pałacu Młodzieży, by umożliwić uczestnictwo w zespole wszystkim chętnym dzieciom z wszystkich katowickich szkół podstawowych. Zespół przyjął obecną nazwę: Harcerski Zespół Artystyczny SŁONECZNI. Przez następne lata zespół bezustannie się rozwijał i wzbogacał zarówno formy wyrazu artystycznego, jak i swoją aktywność.

Jako członek ZHP Zespół reprezentuje Polskę na wielu Międzynarodowych Obozach Pokoju i Przyjaźni w kraju oraz poza jego granicami. W wyniku prowadzonych działań i propagacji pląsów, piosenek i zabaw z dziećmi z 15 krajów świata, w uznaniu zasług zespół wyróżniony został Dyplomem Honorowym CIMEA.

Od roku 2000 SŁONECZNI (jako duży zespół wokalny) wraz z zaproszonymi przez zespół znanymi artystami scen śląskich promują „dziecięce hity” rodem z krajów Unii Europejskiej. Udział w koncertach dorosłych artystów wzbogacił atrakcyjność koncertów i wprowadził nowe formy wyrazu artystycznego. Największe bogactwo nowych i bardzo wartościowych piosenek odkryto w twórczości Rolfa Zuckowskiego z Hamburga. Efektem współpracy jest pięć wydanych płyt CD z 53 piosenkami Zuckowskiego.

(źródło – http://sloneczni.pl/)

Zapraszamy na koncert zespołu „Słoneczni” w ramach Dni Wełnowca-Józefowca 2017 w dniu 03.06.2017r., na parkingu przy ul. Kotlarza 6, o godzinie 17.30!