Marszałkowskiego Budżet Obywatelski Województwa Śląskiego – projekty dot. szpitala na Józefowcu

Informujemy, iż w ramach III edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego dla Katowickiego Centrum Onkologii zgłoszone zostały dwa projekty:

Pula EKO Zadanie:
Zielone Katowickie Centrum Onkologii! Rewitalizacja parku szpitalnego na terenie Katowickiego Centrum Onkologii wraz z budową infrastruktury towarzyszącej.

Zadanie obejmować będzie rewitalizację parku szpitalnego Katowickiego Centrum Onkologii w celu przywrócenia jego publicznego charakteru umożliwiającego m.in. połączenie relaksu z pogłębieniem wiedzy na temat zdrowego stylu życia oraz podniesienia świadomości ekologicznej m.in. dzięki umieszczonym wzdłuż ścieżek tablicom informacyjnym. Odbiorcami zadania będą w głównej mierze pacjenci Szpitala (mieszkańcy całego województwa), ich rodziny oraz mieszkańcy aglomeracji górnośląskiej. W ramach zadania powstanie m.in. łąka kwietna (miejsce nasadzeń różnego rodzaju kwiatów i krzewów), solarna stacja meteo, tężnia, toaleta publiczna, miejsce do gry w szachy, ławki solarne, ławki i leżanki parkowe, tablice informacyjne, kosze na śmiecie, solarne oświetlenie parkowe, ogrodzenie, chodniki. Realizacja zadania przywróci parkowi walory estetyczne oraz stworzy miejsce sprzyjające pobytowi pacjentów, osób odwiedzających oraz okolicznych mieszkańców.

KOD ZADANIA PODCZAS GŁOSOWANIA: MBO-0136/W/21

Pula REGIO Zadanie:
Wygrajmy z rakiem! Podniesienie jakości i dostępności do wysokospecjalistycznej diagnostyki poprzez doposażenie Pracowni USG Katowickiego Centrum Onkologii w nowoczesny aparat ultrasonograficzny.

Bezpośrednim celem zadania jest podniesienie jakości i dostępności do procedur diagnostycznych w warunkach poradnianych, jako kontynuacja rozpoznania i leczenia chorób nowotworowych mieszkańców Katowic, Tychów, Mysłowic, powiatów bieruńsko-lędzińskiego oraz pszczyńskiego, a także pozostałej części województwa śląskiego poprzez zakup nowoczesnego aparatu ultrasonograficznego. Zapewnienie wysokiej jakości diagnostyki za pomocą wielodyscyplinarnego aparatu USG z 4 głowicami pozwoli zmniejszyć umieralność na choroby nowotworowe pacjentów Katowickiego Centrum Onkologii. Projekt w znaczącym stopniu przyczyni się do wykrywania nowotworów w stadium początkowym oraz oceny innych zmian chorobowych. Dzięki realizacji zadania wzrosną możliwości diagnostyczne ośrodka.

KOD ZADANIA PODCZAS GŁOSOWANIA: MBO-0137/P2/21

Termin głosowania 01.09.2021 r. – 19.09.2021 r.

W głosowaniu mogą brać udział wszyscy mieszkańcy województwa śląskiego!

Województwo Śląskie – Budżet Obywatelski

Głosowanie w Marszałkowskim Budżecie Obywatelskim – Województwo Śląskie