Uroczystość w dniu 06.05.2016 r.

W dniu 06.05.2016 roku odbyła się uroczystość patriotyczna, upamiętniająca poległych mieszkańców Katowic, w szczególności mieszkańców dzielnicy Wełnowiec-Józefowiec, którzy zginęli podczas I i II Wojny Światowej oraz Powstań Śląskich.

Uroczysta Akademia odbyła się w Szkole Podstawowej Nr 17 im. T. Kościuszki:

Następnie złożono kwiaty i znicze pod Pomnikiem poległych na skwerze W. Fojkisa:

W uroczystości udział wzięli m.in.: przedstawiciele Urzędu i Rady Miasta Katowice, członkowie Rady Jednostki Pomocniczej Nr 11 Katowice Wełnowiec-Józefowiec, członkowie Związku Górnośląskiego Koło Wełnowiec-Józefowiec, szkolne poczty sztandarowe oraz zastęp harcerzy.

Ze swojej strony dziękujemy ZG Koło Wełnowiec-Józefowiec oraz Radzie Jednostki Pomocniczej Nr 11 Katowice Wełnowiec-Józefowiec za zaproszenie na uroczystości. Dziękujemy również pracownikom i uczniom SP Nr 17 za przygotowanie akademii oraz wszystkim przybyłym za pamięć o poległych.